CDP.PL ostrzega – zbliża się “Świt Robotów”!

CDP.pl – właściciel platformy e-commerce oraz jeden z największych w Polsce wydawców i dystrybutorów gier, od niedawna zajmujący się również publikacją audiobooków – wydał pierwszą w swojej historii książkę. „Świt robotów” Martina Forda do polskich księgarni trafi już 28.09, zaś oficjalna premiera z udziałem autora odbędzie się 30.09 podczas Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie.

Biznesowa książka 2015 roku według magazynu Forbes, bestseller New York Timesa, jedna z 12 najważniejszych książek popularnonaukowych w 2015 roku według NBCNEWS.COM – to tylko niektóre tytuły, które udało się zdobyć „Świtowi Robotów” od momentu światowej premiery. Książka Martina Forda zyskała globalne uznanie jako wyjątkowe połączenie tematyki popularnonaukowej i biznesowej. Autor snuje w niej rozważania na temat rozwoju robotyzacji w strukturze zatrudnienia oraz przygląda się procesowi automatyzacji i stopniowemu wypieraniu pracowników z ich dotychczasowych stanowisk. Przedstawione w książce teorie, dotyczące praktycznie każdego zawodu, działu przemysłu i regionu świata, zostały wsparte solidnymi argumentami oraz wiedzą autora z zakresu biznesu i gospodarki.

Książka Forda to jednak nie tylko pozycja obowiązkowa dla biznesmanów.

Autor niemal na każdej stronie udowadnia, że podtytuł „Czy sztuczna inteligencja pozbawi nas pracy?” dotyczy nas wszystkich. Według Martina Forda każda praca, która wpisuje się w paradygmat zer i jedynek, prawdy i fałszu, zasad, schematów i twardych wytycznych, może zostać nam odebrana. Co więcej, Martin Ford zastanawia się, czy nadal potrzeba będzie ludzkiej myśli i refleksji, aby skomponować utwór muzyczny lub napisać artykuł…

swit

Czym może skutkować masowe wymieranie zawodów i miejsc pracy?

Wygląda na to, że ogromnym załamaniem w gospodarce konsumenta, pogłębiającymi się różnicami pomiędzy elitą a najbiedniejszymi, a także zmianą ludzkich perspektyw, mentalności, wyciszeniem ambicji i utratą poczucia bezpieczeństwa. Martin Ford odważnie namawia – zdajmy sobie sprawę z konsekwencji. I przygotujmy się na nie, bo prawdopodobnie nie ma już odwrotu… Jak się przygotować? Na ten i inne tematy będzie można porozmawiać z autorem osobiście już 30.09. podczas tegorocznego Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie. Martin Ford będzie również jednym z panelistów podczas czwartkowej sesji plenarnej “Przyszłość pracy. Realia, marzenia i mrzonki”.

Ta informacja została sporządzona przez istotę ludzką.

Okładkę książki zaprojektował Paweł Jońca – artysta ilustrator, który wprawdzie specjalizuje się w rysunku komputerowym, sam jednak wciąż pozostaje człowiekiem. Przekład na język polski, wbrew mylącej nazwie firmy tłumaczeniowej, Roboto, również wykonali ludzie. A więc jeszcze jakoś się trzymamy. Jeszcze…

A Ty? Jesteś ciekaw, jaka przyszłość czeka Twój zawód? Sięgnij po „Świt robotów. Czy sztuczna inteligencja pozbawi nas pracy?” i przygotuj się na nadchodzące zmiany! Książka będzie dostępna w księgarniach od 28. września 2016 roku, a już dziś można zamawiać ją w cdp.pl: https://cdp.pl/swit-robotow-ksiazka.html.