CDP.PL przedstawia dalsze losy bohatera „Shantaram” w wersji audio

Znakomicie przyjęty audiobook „Shantaram” doczekał się kontynuacji. Powieści „Cień góry” będzie można posłuchać już 10. października, zaś bogate wydanie pudełkowe ukaże się w księgarniach z końcem miesiąca. Obie wersje już teraz można zamawiać na stronie wydawcy – firmy cdp.pl.

CDP.pl, właściciel platformy e-commerce oraz jeden z największych wydawców i dystrybutorów gier w Polsce, od niedawna zajmuje się także publikacją audiobooków i książek. Po tym jak „Marsjanin” i „Shantaram” osiągnęły ogromny sukces na polskim rynku wydawniczym, a książka „Świt robotów” w parę dni po premierze zyskała już rozgłos i uznanie w środowisku biznesowym, przyszedł czas na kontynuację bestsellerowej powieści Robertsa – na mroczny i zaskakujący „Cień góry”.

Po sukcesie audiobooka „Shantaram” naturalną decyzją było wydanie kontynuacji tej bestsellerowej powieści. Nie mogliśmy zawieźć fanów, zahipnotyzowanych zarówno samą opowieścią Robertsa, jak i głosem Filipa Kosiora  – mówi Agnieszka Adaszewska, dyrektor e-commerce cdp.pl.

Idealny przepis na sukces to sprawdzony przepis

W związku z doskonałym odbiorem „Shantaramu”, oczywiste było, że audiobook „Cień góry” zostanie przygotowany przez ekipę odpowiedzialną za sukces pierwszej części. Kontynuację historii Lina usłyszymy zatem z ust Filipa Kosiora, a jej nagraniem i masteringiem ponownie zajęło się warszawskie studio Sound Tropez. Cdp.pl zdecydowało również, że i tym razem słuchacze, którzy zdecydują się na zakup wersji pudełkowej, otrzymają dodatkowy prezent, oddający atmosferę książki. W fizycznym wydaniu „Cienia góry” znajdziemy więc bransoletkę z amuletem Kali Yantra – hinduskim znakiem ukazanym na okładce książki. Jego znaczenie odkryją właściciele pudełkowej wersji, w której wydawca umieścił opis symbolu.

cien-gory_audiobook_wizualizacja_

Nie takie Indie kolorowe, jak nam się wydawało…

Choć współraca przy realizacji „Cienia góry” przebiegała równie kolorowo, jak w przypadku pierwszej części, tego samego nie można już powiedzieć o treści książki, w której wzniosłe przeżycia ustąpiły miejsca ciemnym interesom.

Lin, australijski zbieg, którego losy śledziliśmy w „Shantaram”, stracił najważniejsze osoby w swoim życiu – przewodnika duchowego Kadirbaja i swą największą miłość – Karlę. Po kolejnej szmuglerskiej akcji wraca do Bombaju, jednak miasto nie jest już tym, które tak niedawno opuścił. Przyjaciele wyjechali, mafijni przywódcy stali się jeszcze brutalniejsi w interesach, a osławiony święty człowiek kwestionuje wszystko, czego Lin nauczył się o życiu i miłości. Bohater znalazł się w mieście zła, w świecie nowych zasad i nieczystych zagrań. Nie może jednak opuścić Miasta Wysp. Niczym więzy zatrzymują go tam Karla i fatalna obietnica, którą złożył.

Bombaj po raz kolejny stał się bohaterem książki Robertsa, tym razem jednak jego twarz ma mroczne i nieprzyjacielskie oblicze. Indie nie są już tak kolorowe, jak dotychczas nam się wydawało.

„Cień góry” jest już znany polskim czytelnikom za sprawą Wydawnictwa Marginesy i tłumaczenia Maciejki Mazan. Teraz czas, byśmy posłuchali kolejnej opowieści Gregorego Davida Robertsa.


Audiobook już teraz możesz zamawiać w przedsprzedaży na stronie cdp.pl w cenie 42,99 zł (wersja cyfrowa) lub 47,99 zł (wersja pudełkowa).