W CO ZAGRAMY NA KONSOLI NINTENDO SWITCH?

Jak wszystkim już dobrze wiadomo, w piątek 13 stycznia Nintendo ogłosiło ogólnoświatową datę premiery Nintendo Switch, która będzie miała miejsce 3 marca 2017. Właśnie wtedy konsola ma trafić też na polski rynek. Jej cena jest jeszcze nieznana (na podstawie analizy cen z innych europejskich krajów NIEOFICJALNIE szacuje się, że będzie to ok. 1300-1450 złotych).

Nintendo Switch oferuje rozgrywkę zarówno w trybie stacjonarnym, na dużym ekranie, jak i przenośnym. Przejście pomiędzy sposobami zabawy jest płynne i proste – wystarczy wyjąć tablet ze stacji dokującej, podpiąć wygodne kontrolery do jego boków i cieszyć się grą w każdym miejscu, o każdej porze.

Pudełko, poza samą konsolą, zawierać będzie dwa kontrolery Joy-Con (lewy i prawy), uchwyt do Joy-Conów (umożliwiający złączenie dwóch padów w jeden kontroler), zestaw opasek na nadgarstki Joy-Con, stację dokującą Nintendo Switch (trzymającą konsolę główną i pozwalającą na podłączenie jej do telewizora), kabel HDMI i zasilacz. Konsola dostępna będzie w dwóch wersjach kolorystycznych – z szarymi Joy-Conami oraz z czerwonym i niebieskim.

Same Joy-Cony są bardzo ciekawie rozwiązane – możesz podzielić się nimi ze znajomym i grać w trybie wieloosobowym lub, używając ich obu, dostosować sterowanie do swoich potrzeb (i konkretnych gier). Przycisk Capture Button na lewym Joy-Conie będzie pozwalał na zrzut ekranu i natychmiastowe udostępnienie go w mediach społecznościowych, zaś prawy Joy-Con będzie wyposażony w czytnik NFC, co umożliwi łączenie się z figurkami amiibo.

Dodatkowo, możliwości Nintendo Switch ma rozszerzać aplikacja na smartfony, pozwalająca na zapraszanie przyjaciół do gier online, zaś w ramach lokalnej bezprzewodowej rozgrywki będzie można połączyć aż do 8 konsol.

Konsola w trybie przenośnym działać będzie od 3,5 do 6,5 godzin, zależnie od gry. Bardziej wymagające produkcje, takie jak Breath of the Wild naturalnie zjedzą więcej baterii. Żywotność baterii jest zatem porównywalna do tego, co oferuje Nintendo 3DS. Nie mamy jeszcze informacji, czy sam tablet będzie można ładować poza stacją dokującą, ale port USB-C sugeruje takie rozwiązanie.

Dla każdego gracza ważne jest jednak nie tylko to jak, ale i w co będzie mógł grać na nowej konsoli. Dlatego przygotowaliśmy krótkie zestawienie wybranych gier na Nintendo Switch:

 

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

To tytuł, w który zagramy już 3 marca, w dniu premiery konsoli. Gra dostępna będzie w wersji standardowej, jak i w Edycji Limitowanej, która prócz gry będzie zawierać płytę CD The Legend of Zelda: Breath of the Wild Sound Selection i figurkę Master Sword of Resurrection.

Ma to być największa z dotychczasowych przygód znanych z The Legend of Zelda – z otwartym światem sięgającym do korzeni serii. W grze zobaczymy ponad 100 świątyń, mnóstwo broni, ubrań i zbroi. Nowa Zelda mocno zrywa z konwencją serii i jest swego rodzaju ryzykiem. Dodajmy jednak, że świetnie brzmiącym i pięknie wyglądającym.

Grę będzie można połączyć z figurkami amiibo. Pojawią się też nowe figurki w ramach The Legend of Zelda: Breath of the Wild: Link (Rider), Link (Archer), Guardian amiibo (ruszający kończynami), nowa Zelda i Bokoblin.

 

Super Bomberman R

Bomberman powraca jako Super Bomberman R! Legendarna gra Konami, którą świat ujrzał po raz pierwszy w 1985 roku, to kolejna produkcja, w jaką właściciele Nintendo Switch zagrają już w dniu premiery.

Zasady gry będą takie same jak kiedyś. Super Bomberan R zyska jednak nowoczesny styl, w tym plansze 3D i realistyczną grafikę.

 

1-2-Switch

Przełomowa gra Nintendo, w której gracze zamiast patrzeć w ekran… patrzą sobie w oczy! Pojedynki rodem z Dzikiego Zachodu, bitwy taneczne oraz dziesiątki innych pól do rywalizacji – to właśnie 1-2 Switch.

Gra w kreatywny sposób wykorzystuje pełnię możliwości Nintendo Switch, dzięki czemu jest w stanie ożywić każdą imprezę. I to już od 3 marca, bo data jej premiery również zbiegnie się z premierą sprzętu.

 

ARMS

Na wiosnę możemy spodziewać się premiery unikatowej gry multiplayer pt. Arms. Produkcja stanowi połączenie boksu i strzelanek i pozwala na wyprowadzanie ciosów za pomocą rozciągliwych ramion (niczym główny bohater szalenie popularnej mangi One Piece!).  Po wybraniu ramion dla swojego bohatera, gracz uderza w przeciwnika, poruszając Joy-Conami.

Arms umożliwia podjęcie walki z komputerem, ze znajomym na podzielonym ekranie, a także z rywalami z całego świata, dzięki lokalnemu połączeniu bezprzewodowemu lub rozgrywce online.

 

Splatoon 2

Ten sequel hitowej gry Splatoon ma ukazać się na Nintendo Switch tego lata. Ponownie będziemy brać udział w walkach 4 na 4, rozgrywając mecze wieloosobowe lokalnie lub online. Dzięki nowej aplikacji, która ma również pojawić się latem, gra będzie wspierać także chat głosowy.

W Splatoon 2 zobaczymy nowe plansze, nowe ubrania i nowe bronie, m.in. dwuręczny Splat Dualies, których ilość zostanie dodatkowo rozszerzona po premierze gry.

 

Mario Kart 8 Deluxe

Ciesz się ostateczną wersją Mario Kart 8 Deluxe – gdziekolwiek jesteś i kiedykolwiek masz na to ochotę! W grze powrócą wszystkie uwielbiane przez graczy trasy i postacie z wersji Wii U, a także trasy i postacie z dodatków DLC. Pojawią się też nowi bohaterowie, jak: Inkling Boy i Inkling Girl ze Splatoon, King Boo, Dry Bones oraz Bowser Jr.!

Dodatkowo, odświeżony zostanie tryb pojedynku, który zawierać będzie: Balloon Battle i Bob-omb Blasy, z nowymi trasami: Urchin Underpass i Battle Stadium oraz powracającymi trasami, takimi jak: (GCN) Luigi’s Mansion i (SNES) Battle Course 1. Premiera Mario Kart 8 Deluxe już 28 kwietnia!

 

Xenoblade Chronicles 2

W związku z premierą nowej konsoli, Nintendo zapowiedziało także nową odsłonę Xenoblade Chronicles – jednego z najlepszych jRPG poprzedniej generacji. W drugiej części gry studia Monolith Software mamy zobaczyć nową stylistykę i eksplorować świat jeszcze większy niż dotychczas (niezwykle trudno zatem wyobrazić sobie jego skalę). Data premiery gry nie jest jeszcze znana.

 

Syberia 3, Skylanders Imaginators i Farming Simulator 17

Wśród gier dostępnych na Nintendo Switch pojawią się także produkcje dystrybuowane w Polsce przez cdp.pl. Jak podają oficjalne źródła, w Skylanders Imaginators na nowej konsoli zagramy już 3 marca. Daty premier Syberii 3 i najnowszej edycji Farming Simulator na Nintendo Switch nie są jeszcze potwierdzone.

 

W co jeszcze będziemy mogli zagrać na nowej konsoli od Nintendo? Obecnie znanych jest ok. 35 tytułów, jednak ich ilość wciąż się powiększa. Pełną, aktualizowaną na bieżąco listę znajdziesz na oficjalnej stronie producenta.