15 powodów, dla których lepiej czytać książki niż grać w gry!

No dobra, żartowaliśmy. Chociaż nie do końca. Po pierwsze czytanie rozbudza wyobraźnię, pomaga ćwiczyć koncentrację, zmniejsza ryzyko zachorowania na Alzheimera… A po drugie, to właśnie czytelnicy obłowią się w naszym dzisiejszym konkursie!

W ramach kolejnej urodzinowej atrakcji do rozdania mamy 15 egzemplarzy bestsellerowych powieści wydanych w ubiegłym roku, które trafią do rąk najbardziej kreatywnych miłośników książek!

Tytuły, które wybraliśmy do konkursu są różnorodne, tak jak różnorodni są nasi czytelnicy, co udowodniliście na przestrzeni ostatnich lat. Dlatego zwycięzcy będą mieli prawo wyboru nagrody, oczywiście w myśl zasady – kto pierwszy, ten lepszy.*

W komentarzu pod tekstem podaj tytuł książki, na premierę której najbardziej czekasz w 2017 roku oraz wskaż powieść, którą chciałbyś/chciałabyś wygrać w naszym konkursie. Obie odpowiedzi uzasadnij. Jeśli chodzi o nagrodę, do wyboru masz:  • 3 x egzemplarz książki “Poszukiwaczka” (Arwen Elys Dayton)

Quin, Shinobu i John mieli zostać Poszukiwaczami i chronić słabszych. W dniu składania przysięgi John nie zostaje dopuszczony do objęcia tej zaszczytnej funkcji, a wszystko, w co Quin wierzyła, okazuje się kłamstwem. Zgodnie z tajemnym planem ojca Quin, wyszkolono ją na zabójczynię…

  • 3 x egzemplarz książki “Szklany tron. Zabójczyni. Opowieści” (Sarah J. Maas)

Celaena Sardothien to najgroźniejsza zabójczyni Adarlanu. Jako członkini Gildii Zabójców przysięgła wierność swemu panu, Arobynnowi Hamelowi, ale Celaena nie słucha nikogo i ufa jedynie swojemu przyjacielowi i także płatnemu zabójcy, Samowi. W tych trzymających w napięciu opowieściach, będących wstępem do bestsellerowej serii Szklany tron, Celaena wyrusza na pięć niebezpiecznych misji.

zabojczyni

  • 3 x egzemplarz książki “Dwór Cierni i Róż” (Sarah J. Maas)

Autorka bestsellerowej serii “Szklany Tron” powraca z porywającą opowieścią o miłości, która jest w stanie pokonać nienawiść i uprzedzenia. Co może powstać z połączenia baśni o Pięknej i Bestii oraz legend o czarodziejskich istotach? Sarah J. Maas stworzyła opowieść, od której nie można się oderwać!

  • 3 x egzemplarz książki “Dziewczyna z pociągu” z okładką filmową (Paula Hawkins)

Rachel każdego dnia jeździ do pracy pociągiem, obserwując przez okno mijane domy. Pewnego ranka w jednym z nich dostrzega coś, co zmieni jej życie nie do poznania. Bohaterka zmierzy się z koszmarną tajemnicą, której rozwiązanie może ją przerosnąć…

  • 1 x egzemplarz książki “Świt robotów” (Martin Ford)

Czy praca księgowego zostanie zastąpiona przez komputer? Czy nadal potrzeba będzie ludzkiej myśli i refleksji, aby napisać artykuł? Kto szybciej i sprawniej będzie programował? Człowiek, maszyna, komputer, sztuczna inteligencja? Co się wydarzy w momencie, w którym AI stanie się bardziej innowacyjne i ciekawskie, niż nasze umysły? Martin Ford odważnie namawia – zdajmy sobie sprawę z konsekwencji. I przygotujmy się na nie, bo prawdopodobnie nie ma już odwrotu.

  • 1 x egzemplarz książki “Miecz Herobrine’a” (Jim Anotsu)

Piętnastoletni Artur nie cierpi Minecrafta. Podobnie, jak nie znosi zajmowania się młodszą siostrą – Mallu. Ona z kolei ją uwielbia i mogłaby grać w nią bez przerwy. Za sprawą uruchomienia tajemniczej dyskietki dziewczyna zostaje wciągnięta do Overworldu. Artur wyrusza na jej poszukiwania…

  • 1 x egzemplarz książki “Koniec warty” (Stephen King)

Emerytowany detektyw Bill Hodges i wspierająca go Holly Gibney, którzy nadal prowadzą agencję detektywistyczną (znaną z poprzedniej powieści Kinga – “Pan Mercedes”), zostają wciągnięci w najbardziej niebezpieczne ze swoich dotychczasowych dochodzeń, bowiem Brady Hartsfield powraca i planuje zemstę nie tylko na Billu Hodgesie i jego bliskich, ale na całym mieście.

Którą z tych książek chcesz otrzymać w urodzinowym prezencie cdp.pl i na jaki tytuł czekasz w tym roku najbardziej?

 

Odpowiedz i uzasadnij do 31.01. do godziny 23:59, a następnie czekaj na rozstrzygnięcie konkursu do końca tygodnia (05.02.). Wybierzemy najciekawsze odpowiedzi. Powodzenia! 


*Wybrane przez siebie książki otrzymają zwycięzcy, którzy wskazali je najszybciej. Pozostałym zwycięzcom przyznamy losowe tytuły z powyższej listy.