3×3 pomysły na pełne wrażeń #feriezcdppl

Wiemy, że nie każdy podczas zimowej przerwy w szkole czy na studiach planuje jeździć na nartach, deskach itp… I bardzo dobrze! Przy sportach zimowych można się tylko połamać, a jeśli zdecydujesz się spędzić ferie z cdp.pl, będzie ciekawie, rozrywkowo, a przede wszystkim – bezpiecznie!

Przed Wami garść pomysłów na to jak, niezależnie od wieku, spędzić ferie z cdp.pl:


dla dzieci (do 12 lat)
dla młodzieży (13-17 lat)
dla studentów (18+)

A na koniec – konkurs!


 1. Gry wideo

  Ferie to czas, by wreszcie zamiast zadaniom domowym, móc się poświęcić graniu w gry wideo. Dla małych fanów superbohaterów (albo raczej dla dzieci dużych fanów superbohaterów ) świetnym wyborem będzie Lego Marvel Superheroes – pełna humoru, przygód i zagadek gra dla całej rodziny, w którą można grać już od 7 roku życia!

  Szczęśliwym posiadaczom konsol proponujemy natomiast serię Skylanders, która zachwyca swoją grafiką i oferuje mnóstwo możliwości – od budowania własnych postaci po emocjonujące przygody. Najlepszą recenzją powinna być zresztą opinia wydana przez same dzieci, a one przyznały grze Skylanders nagrodę w plebiscycie Zabawka Roku 2016.

 2. Gry planszowe

  Wszystkie dzieci uwielbiają planszówki, dlatego na ferie zamów dla nich: Koncept lub Dixit – obie gry doskonale rozwijają kreatywność, pobudzają wyobraźnię i po prostu gwarantują świetną zabawę!

  W grze Dixit znajdziecie 84 karty, które umożliwiają rozbudowaną grę w skojarzenia. Poza podstawową wersją do wyboru jest kilka serii kart tematycznych – m.in. podróże, marzenia czy wizje.

 3. Książki

  Dzieciaki w wieku szkolnym na pewno zachwyci też seria Spirit Animals. To seria siedmiu powieści z bardzo ciekawą historią czworga dzieci; opowieść o wielkiej więzi między człowiekiem, a zwierzęciem. Co więcej, dla zafascynowanych światem Spirit Animals znajdzie się też gra dostępna za darmo na urządzeniach mobilnych (szczegóły wewnątrz książek).

 


 1. Gry wideo

  Wszystkim “starszakom” polecamy na ferie grę Silence, czyli opowieść o Renie i Noah – rodzeństwie, które z prawdziwego świata przenosi się do Silence – krainy między życiem i śmiercią. Tam zaś trwa wojna między mrocznymi stworzeniami i garstką sprzeciwiających się złu rebeliantów.

  Silence to przede wszystkim pięknie namalowana gra, głęboka opowieść i ciekawe zagadki, które potrafią zmusić do wysilenia szarych komórek, ale nie frustrują. Tutaj rozwiązanie nie polega na połączeniu śrubokręta z piekarnikiem w celu uzyskania wyrzutni rakiet. Co to, to nie.

  A jeżeli wolicie szybszą rozgrywkę, gorąco polecamy najlepszą w historii grę o robalach, czyli oczywiście Worms W.M.D. Tej gry nie trzeba chyba nikomu przestawiać. Bierzecie pod opiekę drużynę robali, najlepsze giwery we wszechświecie i rozwalacie. Ot, co.

 2. Gry planszowe

  Na popołudnia spędzane w większym gronie – rodziny lub znajomych – polecamy absolutnie topową grę pt. Wsiąść do pociągu. To planszówka, która otrzymała mnóstwo nagród i zyskała uznanie fanów gier planszowych na całym świecie.

  Jest na tyle skomplikowana, że nie będziesz się nudzić główkując, jaką przyjąć strategię i jak ją rozegrać, a jednocześnie na tyle prosta, że po kilku kolejkach (!) każdy gracz złapie jej zasady. Istnieje kilka wersji gry  (m.in. Wsiąść do pociągu: Europa, USA, Dookoła Świata, Kraje Nordyckie), więc poza świetną zabawą, masz jeszcze szanse podszkolić się z geografii.

 3. Komiksy

  A jeśli lubisz też czytać (ale nie za dużo), a przy okazji jesteś fanem wszystkiego, co wiąże się z superbohaterami – sięgnij do źródeł, czyli po komiksy. W cdp.pl znajdziesz najnowsze zeszyty z serii Marvel Now! oraz publikacje DC Comics. Dziewczyny może też zainteresować nowa bohaterka – Miss Marvel.

  Zaś w połowie lutego znajdziecie u nas kolejne przygody: Suicide Squad, Ligi Sprawiedliwości, Deadpoola, X-Men i Avengers. A także Marvela w wersji Classic (Deadpool) i DC w wersji Deluxe (Catwoman).


 1. Gry wideo

  Growym koneserom, którzy w ferie znajdą trochę czasu dla siebie, proponujemy sięgnąć poe jedną z najgorętszych premier 2017 roku. Mowa oczywiście o nowym Hitmanie, który w pełnym pierwszym sezonie ukazał się w wydaniu pudełkowym.

  Jak to w grach z serii Hitman bywa, ponownie wcielimy się w Agenta 47 i staniemy przed zadaniem wyeliminowania kilku wysoko postawionych osób. Odwiedzimy przy tym Francję, Włochy, Maroko, Tajlandię, Stany Zjednoczone i Japonię. Brzmi świetnie, a gra się jeszcze lepiej! Szczególnie, że tym razem pomyślano o wszystkich – grać można z różnymi ułatwieniami lub postawić wyłącznie na swój instynkt!

 2. Gry planszowe

  Tym, co po prostu musimy Wam polecić na ferie jest jeszcze planszówka pod tytułem… Igranie z gruzem! O czym ta gra? Zdecydowanie o życiu i to chyba najbardziej o studenckim właśnie. To tytuł, w którym na Twojego bohatera cały czas zwala się wszystko, co najgorsze, a Twoi przyjaciele to cele, które można szantażować i okradać, żeby samemu jakoś się utrzymać. Dla tych, którzy po takiej rozgrywce będą mieli ochotę na jeszcze więcej nieszczęść, mamy też dodatek – Igranie z gruzem: nędzność i biedność. Po sesji – w sam raz!

 3. Książki

  Czytelnikom natomiast – w ramach nadrobienia zaległości – z całego serca polecamy Istotę zła Fight Club 2. Pierwszy tytuł to trzymający w napięciu kryminał, który sięga do przerażających zakamarków ludzkiej duszy, a drugi to pozycja obowiązkowa dla wszystkich (a mamy nadzieję, że jest nas wielu), którzy kochają Chucka Palahniuka za Podziemny Krąg, czyli Fight Club właśnie.

  Na drugą połowę lutego absolutnie wszystkim polecamy nadchodzący Hel 3. Jarosław Grzędowicz przedstawia tu swoją wizję roku 2058. Wypełnia ją zdehumanizowany świat pełen omnifonów zastępujących więzi społeczne, filmików z MegaNetu wypierających tradycyjne media i kulturę oraz iwenciarzy, którzy stali się bogami informacji. Brzmi znajomo? No właśnie… Norbert – główny bohater powieści – chce obudzić społeczeństwo z tego amoku. Czy mu się to uda – przeczytacie w książce Hel 3 już 15.02.


KONKURS!

Wszyscy, którzy do 28.02. na tablicę fanpage’a cdp.pl na Facebooku lub na Instagrama wstawią zdjęcie z naszymi produktami (grami, filmami, książkami – także spoza powyższej listy), oznaczając je #feriezcdppl – wezmą udział w konkursie, w którym do wygrania są trzy fantastyczne nagrody – po jednej dla każdej kategorii wiekowej. Trzech zwycięzców wyłonimy na początku marca. Powodzenia!